fbpx

Mistrzowski Trening

Badania wydolności

WYKONAJ BADANIA WYDOLNOŚCI, A TWÓJ TRENING PRZESTANIE BYĆ DZIEŁEM PRZYPADKU
Czym są badania wydolnościowe?

Badania wydolnościowe polegają na wykonaniu próby wysiłkowej, która najprecyzyjniej określa aktualny poziom wytrenowania zawodnika i pomaga w wyznaczaniu parametrów pracy treningowej – stref tętna oraz progów metabolicznych. Wynik pozwalają zoptymalizować i zindywidualizować trening oraz nadać mu odpowiedni kierunek.

Dla kogo są badania wydolnościowe?

Badania wydolnościowe skierowane są dla osób, które  uprawiając wszystkie dyscypliny wytrzymałościowe takie jak bieganie, pływanie itp. oraz te w których wytrzymałość jest istotnym elementem ogólnego przygotowania – gry zespołowe, sporty walki itp.

przebieg badania wydolnościowego

Badanie przeprowadzane jest w warunkach laboratoryjnych (bieżnia lub ergometr rowerowy) co pozwala precyzyjniej określić parametry wydolności (w ten sposób eliminujemy czynniki atmosferyczne, które wpływają na wyniki testu). Na podstawie wywiadu dobieramy odpowiednią formę badania w zależności od specyfiki uprawianej dyscypliny i stopnia wytrenowania.
Badanie spirometryczne metodą bezpośrednią (w masce) wraz z pomiarem kwasu mlekowego (LA) przy każdej zmianie stopnia wysiłkowego oraz z rejestracją częstości skurczów serca (HR). 

Badanie poprzedza rozgrzewka, czyli łagodny wysiłek (marsz, trucht, spokojna jazda).
Test rozpoczynamy od obciążenia dopasowanego do wytrenowania zawodnika, następnie zgodnie z zastosowanym protokołem, zwiększamy obciążenie (co 2-3min).
Zawodnik kontynuuje badanie do momentu uzyskania szczytowych możliwości. 
Badanie trwa od 20 do 30 min, w zależności od stopnia wytrenowania zawodnika.
W czasie testu pobiera krew z palca, co umożliwia oznaczenie dodatkowych parametrów organizmu (stężenie mleczanów) 

KORZYŚCI WYKONANIA BADANIA WYDOLNOŚCIOWEGO

  • wyznaczenie indywidualnych stref tętna
  • wyznaczenie wartości tętna na progu tlenowym i progu beztlenowym
  • dokładna analiza i ocena wytrenowania
  • określenie VO2 max
  • poznanie prędkości/mocy progowych (próg przemian tlenowych i przemian beztlenowych)
  • wskazanie właściwego kierunku treningu

Jak przygptować się do badań wydolnościowych?

Osoba badana powinna być zdrowa i wypoczęta. Dzień przed badaniem nie wykonuj intensywnych treningów. Zmęczenie treningiem może spowodować, że wyniki testu będą niemiarodajne. Do badania przystąp na czczo. Ostatni posiłek możesz spożyć na około 4 godziny przed testem i do czasu przeprowadzenia badania pij tylko wodę (dostaniesz od nas szczegółową instrukcję żywieniowego przygotowania do badań). 

Zabierz ze sobą ręcznik, strój sportowy oraz czyste obuwie do biegania. 

Jeśli masz wcześniejsze wyniki badań wydolnościowych, zabierz je ze sobą. 

cennik

Badanie spirometryczne (na bieżni lub ergometrze rowerowym) metodą bezpośrednią (w masce) wraz z pomiarem kwasu mlekowego (LA) przy każdej zmianie stopnia wysiłkowego oraz z rejestracją częstości skurczów serca (HR). Omówienie wyników badań.  400 zł

Pakiet badań wydolności TRI – jeśli trenujesz triathlon to pakiet badań wydolnościowych na bieżni i rowerze jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Reakcja naszego organizmu na wysiłek biegowy i kolarski jest inna dlatego aby w pełni móc zoptymalizować trening triathlonowy zaleca się wykonanie badań zarówno na bieżni jak i rowerze. 700 zł

Pakiet badań TRI jest przeznaczone dla jednej osoby. Badania wykonujemy w odstępie do 7 dni.

Badania dla grup zorganizowanych na bieżni ruchomej lub cykloergometrze rowerowym wraz z omówieniem wyników (ustalenie stref wysiłkowych/treningowych, progów metabolicznych, VO2 Max, VE, BF, stref spalania tłuszczu, analiza składu ciała). Cena ustalana indywidualnie w zależności od wielkości grupy

Odtwórz film na temat badania wydolnościowe

Masz pytania? 
napisz: mistrzowskitrening@gmail.com
zadzwoń: 667022979

Polityka prywatności | Regulamin strony